I/20 ČESKÉ BUDĚJOVICE, OKRUŽNÍ ULICE

Čistopis DÚR byl odevzdán v 03/2021. Bude zahájena inženýrská činnost vedoucí k vydání ÚR.

Jihočeský kraj v rámci přípravy bezodkladně připraví ke schválení bezúplatné majetkoprávní vypořádání nemovitostí v jeho vlastnictví dotčených stavbou včetně souvisejících změn v silniční síti.

Cílem navrhovaného záměru je zlepšení plynulosti a bezpečnosti silničního provozu na silnici I/20 v  Českých Budějovicích. Realizací záměru dojde k odstranění dopravních závad.

Silnice I/20 má v řešené části spíše extravilánový charakter, bez uceleného řešení vedlejšího dopravního prostoru. Chodci a cyklisté tak jsou v převážné části nuceni se pohybovat hlavním dopravním proudem ve společném prostoru s vozidly.

Trasa úseku silnice I/20 v délce 1770 m a vyvolaných obslužných komunikací je vedena v intravilánu města České Budějovice. Jedná se o severní oblast města, kde jsou dotčeny části Nemanice a Světlická. Úprava silnice je navržena jako směrově dělená v kategorii MS4d 30,75/19,5/50. Stavba je navržena jako úprava stávající dvoupruhové, směrově nedělené silnice I/20 na čtyř pruhové uspořádání s  fyzickým oddělením jízdních pásů pomocí středního dělícího pásu.

Ne - Předpoklad 2024 Předpoklad 2024 Předpoklad 2025 Předpoklad 2026 Předpoklad 2028

• Druh stavby: liniová
  • Předpokládaná cena stavby: 0 Kč (s DPH)
    • lávka pro pěší a cyklisty