SEVERNÍ OBCHVAT HUSINCE, SILNICE II/145

Stavbu máme v současné době umístěnou - máme pravomocné územní rozhodnutí. Máme za sebou první důležitý krok. V roce 2022 proběhly geotechnické a hydrogeologické průzkumy jako důležitý podklad pro zadání dokumentace pro stavební  povolení. Společnost EG. D Distribuce, a. s. bude souběžně pracovat na přeložkách sítí v prostoru budoucí stavby obchvatu. V roce 2023 byla zadána projektová dokumentace pro stavební povolení a nyní probíhají projekční práce.

Předmětná akce představuje novostavbu silnice II/145 v podobě severního obchvatu města Husince. V současné době je průjezdní úsek silnice II/145 města Husince zatížen tranzitní dopravou, která je především pro část historického centra zatěžující. Zprovozněním severního obchvatu města Husince bude dále snížena hladina akustického tlaku v městské zástavbě a celkové zklidnění dopravy přinese zvýšení pohody bydlení ve městě.

Výstavbou severního obchvatu Husince dojde ke změně trasy silnice II/145. Terén je značně členitý, trasa kříží původní silnici II/144 (Husinec - Volyně), říční tok Blanice a napojuje se na stávající silnici II/145 za Husincem. V předmětné trase se překonává na úseku cca 3,5 km dlouhém výškový rozdíl téměř 100 m. V úseku od Vimperka je terén svažitý do centra Husince a dále pak k říčnímu toku Blanice. V prostoru říční nivy Blanice je stávající terén poměrně plochý s drobným stoupáním k Prachaticím. Trasa prochází zemědělskou půdou a pozemky evidovanými jako PUPFL a překračuje Blanici. Délka obchvatu je 3480 m a je navržen v kategorii S 9,5/70. Spolu s realizací této nové komunikace budou provedena i výstavba nových mostů a dále také výstavba některých dalších stavebních objektů či prací, vyvolaných předmětnou stavbou, a to např. nezbytné úpravy křižujících komunikací v rozsahu potřebném pro zřízení úrovňových křižovatek, výstavba polních cest, protihlukových valů, provedení odvodnění komunikace (dešťová kanalizace a uliční vpusti), a také přeložky stávajících sítí technického vybavení území (kanalizace, vodovod) vyvolané touto stavbou. Přeloženy či jinak stavebně upraveny budou také stávající sítě v majetku společností E.GD Distribuce, a.s. (přeložka VN, NN a VTL plynovod), VODAFONE CZ a.s. a CETIN, a.s. - projekty úprav těchto sítí a potřebná povolení (včetně územního rozhodnutí) si však budou samostatně řešit uvedené společnosti na základě žádosti o přeložku a následné smlouvy o přeložce mezi těmito subjekty a Jihočeským krajem.

2015 není vyžadována 07/2019 2024 2025 2025 2028

• Okres: Prachatice
    • silnice III/14531
    • silnice II/144
    • s MK
    • silnice III/14127
    • Most na křížení obchvatu se silnicí II/144 v délce 450 m
    • Most přes Blanici - estakáda v délce cca 543 m
    • Lávka pro pěší v km 1,120
    • Potrubní most v km 2,100
    • Most přes sil. v km 2,326963
    • Most přes vodoteč v km 3,306
  • Protihlukové stěny: stavba neobsahuje
  • Opěrné zdi: stavba neobsahuje
    • Polní cesty zajišťující přístupy na pozemky
  • Zpracovatel SP: IKP Consulting Engineers, s. r. o.
  • Zpracovatel DUR: PONTEX spol. s.r.o.,
  • E.GD - VN, NN smlouva ze dne 1. 4. 2020 , cena 27 435 495 Kč