VÝCHODNÍ OBCHVAT VOLAR, SILNICE II/141

Výkresová dokumentace dokončené studie proveditelnosti byla předána městu Volary jako podklad pro změnu územního plánu, město Volary se nakonec rozhodlo koridor pro obchvat města z územního plánu vypustit (závěr roku 2017) a upřednostnilo homogenizaci stávající silnice II/141. Další projekční práce na obchvatu byly v důsledku tohoto rozhodnutí zastaveny.

Silnice II/141, spojující město Volary s Prachaticemi, vykazuje vysoký podíl těžké nákladní dopravy, která nepřiměřeným způsobem zatěžuje obyvatelstvo města snížením pohody bydlení v důsledku imisní a hlukové zátěže.

Hlavní trasa obchvatu začíná napojením na nově navrženou okružní křižovatku jihovýchodně od Volar, trasa dále pokračuje do prostoru luk, kde je dnes motokrosová dráha a následně kříží železniční trať č. 197 spojující Volary – Prachatice – Číčenice a Mlýnskou ulici. Na silnici II/141 se zpět napojuje v místech stávajících samot. Komunikace je navržena v kategorii S 7,5/70 s rozšířenými nezpevněnými krajnicemi o šířce 0,5 m oboustranně.

• Okres: Prachatice
  • Stav stavby: zastaveno
    • pětiramenná okružní křižovatka napojující silnice II/141, I/39 a MK
    • průsečná křižovatka s MK Mlýnskou