MODERNIZACE TRATĚ PROTIVÍN (MIMO) – HORAŽĎOVICE PŘEDM. (MIMO)

Probíhá příprava PD.

Modernizace úseku Protivín (mimo) – Horažďovice předměstí (mimo) je součástí souboru staveb, které mají zvýšit rychlost a zkapacitnit celou klíčovou trať z Českých Budějovic do Plzně tak, aby byla konkurenceschopná v mezinárodní dopravě i v obsluze regionů. Předmětem této stavby je rekonstrukce jednokolejné elektrifikované tratě na maximální rychlost 130 km/h. Základními cíli navrhovaných opatření jsou zkapacitnění tratě pro regionální dopravu či zlepšení parametrů pro efektivnější provoz nákladní železniční dopravy. Stavební práce zajistí také zlepšení technického stavu infrastruktury a zvýšení bezpečnosti železničního provozu.

Stavba navazuje v lokalitě Protivína na modernizaci traťového úseku Nemanice – Protivín (včetně) – Písek město (včetně), jejíž realizace by měla probíhat téměř souběžně. Nová trasa bude vedena převážně ve stávající stopě.

V rámci stavby budou rekonstruovány stanice Ražice, Čejetice, Katovice a Střelské Hoštice a zastávky Skály, Heřmaň obec, Sudoměř u Písku, Modlešovice a Pracejovice. Stanice Čejetice a Střelské Hoštice a zastávka Dolní Poříčí budou přestavěny na výhybny. Konec stavby je před stanicí Horažďovice předměstí na hranici Jihočeského a Plzeňského kraje.

- - 2026 Předpoklad 2027 Předpoklad 2030

• Okres: Tábor